Oferta zajęć bibliotecznych

 

OFERTA  ZAJĘĆ:

Zajęcia  bibliterapeutyczne :

 • Zajęcia czytelniczo – plastyczne z Picture book-mi , czyli kreatywnymi książkami obrazkowymi Iwony Chmielewskiej „Kłopot” i „ Cztery zwykłe miski ”( klas I-III szkoły podstawowej ): Celem zajęć jest poznanie nowych kreatywnych książek . Dzieci zdobywają wiedzę na temat  Picture book-ów , w których tekst i obraz pełnią równorzędna rolę a odbiorca w trakcie czytania staje się ich współtwórcą.

 

 

 

 •  W maju-czerwcu  zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii pt.: Po co komu plotka? (dzieci w wieku 0-9 lat ).
  Celem zajęć jest uświadomienie dzieciom czym jest plotka i jakie mogą być jej skutki.
  Uczniowie poznają mechanizmy powstawania plotki, uczestnicząc w zabawie w głuchy telefon.Będą tworzyć „drzewo rozchodzenia się plotki” oraz rysować plotkę na papierze . Ponadto dzieci będą pracować nad tekstem „Jabłka Pana Peabody’ego” Madonny poznając destrukcyjne działanie plotki. Dowiedzą się też, że plotką można kogoś skrzywdzić.

 

 

 • W listopadzie zajęcia biblioterapeutyczne na temat przemijania i umierania pt. „Jesień liścia Jasia(kl. I-III SP )
  Celem tych zajęć jest pomoc w rozwiązywaniu problemów, jakie niesie życie codzienne, poprzez ukierunkowanie czytania. Czas listopadowy to dobra okazja do rozmowy o przemijaniu, śmierci .Jak przygotować dziecko do rozmowy o starości chorobach, najtrudniejszych pożegnaniach i pogodzeniu się z nimi ? O tym jest książka Leo Buscaglia Uczniowie na podstawie książki Leo Buscaglia „ Jesień liścia Jasia” porównują pory roku do pór życia człowieka .Po przeczytaniu opowiadania wykonują ilustracje liści w rożnych porach roku i umieszczają je na konarach drzewa . Zajęcia odbywają się w bibliotece .

 

 

   Zajęcia regionalne:

 • Poznajemy Powiat Kętrzyński 
 • Spacerkiem po Kętrzynie -gra planszowa
 • Ulice mojego miasta – praca z mapą

 

Zapraszamy nauczycieli i opiekunów do zgłaszania grup tydzień przed zajęciami w godz.9:00-15:00 pod numerem 89 751 38 16 lub 721 123 789