Mak + zintegrowany system biblioteczny dla bibliotek publicznych

 

16 listopada 2018 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie odbyło się szkolenie dotyczące zintegrowanego systemu bibliotecznego Mak +.

W szkoleniu uczestniczyli bibliotekarze bibliotek publicznych z powiatu kętrzyńskiego .

Szkolenie poprowadził Pan Jakub Salamon koordynator projektu Mak+ z Instytutu Książki w Warszawie. Spotkanie przeznaczone było dla uczestników na co dzień pracujących w komputerowym systemie bibliotecznym Mak+.Szczególnie skorzystali ze szkolenia nowo zatrudnieni pracownicy jak i pracujący już w tym systemie bibliotekarze będący na kolejnym etapie-wdrażania wypożyczeń elektronicznych. Przećwiczone zostały w stopniu zaawansowanym takie moduły jak Katalog,Magazyn,Wypożyczalnia i Czytelnia zaprezentowana została aplikacja czytelnika i inne. Uczestnicy zapoznali się zmianami nowej wersji programu.

Oprócz utrwalenia swoich umiejętności z obsługi programu,można było podzielić problemami i trudnościami spostrzeżeniami na temat codziennej pracy w tym programie .Pan Jakub w sposób kompetentny i zrozumiały odpowiedział na wszystkie pytania uczestników.

Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i stanowiło doskonałą integracją i bliższe poznanie nowych bibliotekarzy stawiających swoje kroki w pracy bibliotecznej.

W szkoleniu wzięło udział 16 osób z bibliotek z gminy: Korsze Reszel Kętrzyn Barciany Srokowo.