Relacja ze spotkania autorskiego z bajkopisarzem – ks. Karolem Misiewiczem

W dniu 9 maja biblioteka gościła ks. Karola Misiewicza na spotkaniu autorskim, dotyczącym „Przygód Pana Ślimaka” jego autorstwa. Oprócz znanych już nam talentów księdza dziś odkryliśmy kolejny: utrzymanie w skupieniu sto dziesięcioro dzieci ze szkół podstawowych z Kętrzyna. Dzieci reprezentowały Szkołę Podstawowa nr 1, nr 4, nr 5 i Niepubliczną Szkołę Podstawową „Klucz”.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak wygląda pisarz, jakich atrybutów potrzebuje i….jak długo rosną wąsy pisarza. Uwaga dzieci sprawdzana była na bieżąco przez pisarza
i nagradzana książką.

W przerwie między bajkami dzieci opanowały hol biblioteki tworząc z masy solnej
i kolorowych muszli przecudnej urody ślimaki przedstawiające Pana Ślimaka. Tu też mimo gwaru panował porządek a praca twórcza trwała. Kolejna bajka zakończyła się również pytaniami dotyczącymi treści, czyli sprawdzenie uwagi słuchacza.

Niespodzianką, którą dzieci zgotowały towarzyszącemu ks. Karolowi ks. Norbertowi
z Niemiec było odśpiewanie po niemiecku „Panie Janie”, na co ks. Norbert odpowiedział prośbą
o wspólne śpiewanie po niemiecku i angielsku.

Nasze ślimaki są piękne, kolorowe, pełne dziecięcej wyobraźni. Siedzą teraz cichutko
w wypożyczalni i czytają książki. Jesteśmy pewni, że po kolejnych zajęciach zyskaliśmy kolejnych przyjaciół biblioteki i miłośników książek. Umówiliśmy się na kolejne spotkanie bo jak wiadomo „Czytanie łączy”, więc do zobaczenia niebawem.