Relacja z Powiatowego Dnia Bibliotekarza

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek-program promocji czytelnictwa i bibliotek.

W tym roku hasło tygodnia brzmi: (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA.

W ramach więc tego tygodnia w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie w dniu 8 maja spotkali się bibliotekarze z całego powiatu kętrzyńskiego, oraz przyjaciele naszej biblioteki reprezentowani przez studentów Uniwersytetu III Wieku- sekcji teatralnej.

Bibliotekarzom w dniu ich święta życzenia złożył Starosta Kętrzyński Jarosław Pieniak z panią Naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju, Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu Reginą Tołkowicz.

Życzenia były okazją do podkreślenia różnorodności działalności bibliotek nie tylko jako instytucji, w której pożyczamy książki, ale instytucji w której działalność wiąże się z szeroko pojętą kulturą.

Podczas spotkania wymieniano się doświadczeniem zawodowym, w tym roku swoje pomysły i działania zaprezentowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach w prezentacji multimedialnej pani Dyrektor Jadwigi Hajduk.

Jako powiat kętrzyński możemy pochwalić się wzrostem księgozbiorów, jak również wzrostem czytelnictwa, te i inne dane statystyczne przedstawiła pani Dyrektor Sylwia Wąsowicz.

W uroczystości uczestniczyło 30 bibliotekarzy. Dalsza część spotkania upłynęła we wspaniałej atmosferze rozmów kuluarowych przy kawie i pysznym cieście, podczas którego bibliotekarze snuli odważne plany na przyszłość. Wszystko to dla dobra naszego czytelnika. Wszystkiego dobrego.