Biblio-dogoterapia w bibliotece

 W dniu 17.04.2018 r. Powiatowa Biblioteka Publiczna rozpoczęła cykl zajęć związanych z nauczaniem wartości pod tytułem „Dobro, przyjaźń i szacunek oczami zwierząt”.
Na spotkanie przybyli uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 1 z p. D. Szakiel i z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Klucz” z nauczycielkami. Dzieci niecierpliwie czekały na gości, którymi byli czworonożni przyjaciele ze Schroniska dla Zwierząt w Pudwągach. Z radością powitano: Sonatkę, Miecię, Fredzla i Sami z ich opiekunami. Zwierzęta szybko zajęły miejsca wśród dzieci, które nie szczędziły im pieszczot. Rozpoczęła się spontaniczna dogoterapia. Wszyscy zrelaksowani wysłuchali opowiadania „Przyjaźń” z książki Ks. Karola Misiewicza „Przygody Pana Ślimaka”.
Potem pani Elżbieta Dąbrowska kierownik Schroniska przekazała dzieciom informacje dotyczące schroniska, adopcji zwierząt, podkreślała odpowiedzialność człowieka za przyjęte pod opiekę zwierzę. Przedstawiła czworonogi jak się wabią ile mają lat, jaką mają historię. We wszechobecnym gwarze słychać było tęsknotę za własnym czworonogiem. Paniom ze schroniska i uroczym futrzakom dzieci podziękowały serdecznie, przekazując karmę, którą z wysiłkiem zaniosły do bagażnika. Jeszcze długo machano rękoma za odjeżdżającym samochodem. Przyjaźń została zawarta, dzieci na pewno inaczej spojrzą na każde zwierzę tego jesteśmy pewne.
Nasze ciepłe i puchate rozsiewa się nadal. Do zobaczenia na warsztatach!
W spotkaniu uczestniczyło 70 osób i cztery przesympatyczne psiaki:Sonatka, Miecia, Frędzel i Sami.