Dobro,przyjaźń i szacunek…

Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies… Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata… Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie” – George G. Vest

Co takiego jest w zwierzętach, że tak chętnie się nimi otaczamy? Dlaczego czynimy je powiernikami swoich uczuć i niewypowiedzianych myśli? Czemu, większość z nas na widok psa lub kota ma nieodpartą ochotę na pogłaskanie go Niewątpliwie zwierzęta uaktywniają ukrytą w nas wrażliwość, dobroć, pozwalają się otworzyć    i poczuć bezpiecznie.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kętrzynie organizuje cykl zajęć biblioterapeutycznych dla dzieci w ramach nauki wartości. Pierwsze spotkanie odbędzie się 17.04.2018 r.o godz.12:00. Temat spotkania „Dobro,przyjaźń i szacunek oczami zwierząt” na podstawie opowiadania „Przyjaźń” książki Ks. Karola Misiewicza „Przygody Pana Ślimaka” oraz książek o zwierzętach .W czasie spotkania wolontariusze ze Schroniska w Pudwągach wraz z czworonożnymi podopiecznymi zapoznają dzieci z opieka nad pupilami, nauczą dzieci bycia odpowiedzialnymi i troskliwymi opiekunami powierzonych im zwierząt.

Przebywanie ze zwierzętami ma wyjątkowo dobroczynny wpływ na ludzi.. Dzieci, dorośli, starsi, zdrowi i chorzy – dla każdego z nas zwierze może być lekarzem, przyjacielem czy psychologiem. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, jednak ukochany pies, mruczący na kolanach kot, czy nawet pływające w akwarium rybki – każde z nich daje człowiekowi coś dobrego, ubogaca życie, czyni je piękniejszym i zdrowszym.

Kontynuacją tematu będą warsztaty w dniu 23.04.2018 o godz.10:00 w czytelni biblioteki,` na których dzieci poznają tajniki tworzenia i projektowania książek na podstawie książki Aleksandry Cieślak pod tym samym tytułem: „ Książka do zrobienia czyli stwórz książkę po swojemu .”

Na tym jednak nie koniec , ale o tym w maju i czerwcu. Zapraszamy serdecznie do zgłaszania udziału grup zorganizowanych .