Oswajanie wiary przez poezję

 

 

 

 

 

 

W dniu 21 marca 2018 roku Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kętrzynie gościła w Światowym Dniu Poezji ks. Karola Misiewicza, autora między innymi tomiku wierszy „Wiara. Kilka słów o najważniejszym”.W spotkaniu udział wziął Starosta Kętrzyński Jarosław Pieniak,młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. W. Kętrzyńskiego       w Kętrzynie z panią Bożeną Wójcik-Wasilewską, młodzież z Liceum Ogólnokształcącego Centrum Naukowo-Biznesowego Feniks z panią Ewą Sznurkowską.

Karol Misiewicz jest kapłanem Archidiecezji Warmińskiej , posługę pełni w parafii św. Piotra i Pawła w Reszlu. Z powołania ksiądz, z zawodu kucharz, z zamiłowania poeta, eseista i prozaik, pasjonat teatru, a z wyboru nauczyciel. Autor wierszy głównie o tematyce religijnej. Na dzisiejszym spotkaniu „oswajał” nas z wiarą, wierszem -Ojcze Nasz- przeczytanym przez księdza Karola pokazał nam wiarę w sposób poetycki ale tak, że wiara tak jak sam mówi jest bogactwem, a nie tylko zwyczajną modlitwą. Mówił o kulturze słowa,  o wadze słów    i odpowiedzialności za słowa, co w dzisiejszych czasach mówienia „na skróty” jest niezmiernie istotne.

Ksiądz Karol to pasjonat swojego powołania. Odpowiadał na pytania stawiane przez młodzież, które dotyczyły nie tylko tworzenia wierszy, ale pasji, bo talentów księdzu Karolowi nie brakuje. Była to też okazja do pokazania nowej pozycji księdza tym razem dla najmłodszych” Przygody Pana Ślimaka”. Są to bajki dla najmłodszych, które będą okazją do następnego spotkania z księdzem Karolem. W spotkaniu wzięło udział około 50 osób, uczestnicy jak przystało na czas refleksji wielkopostnych wyszli ze spotkania pełni zadumy nad wiarą i tym co dla człowieka najważniejsze.