„Inspirowane książką”-warsztaty dla bibliotekarzy

 

Jakie postacie bajkowe można złożyć z papierowych kół ?  

Wszystko!   Od Czerwonego Kapturka złego wilka czy smoka wawelskiego ,Pszczółki Mai

kończąc na wielu innych postaciach z bajek .

Dnia 27 czerwca bibliotekarze z powiatu kętrzyńskiego uczestniczyli w warsztatach plastycznych pt.: „Inspirowane książką”, na których zapoznali się z techniką origami płaskie koła. Pod kierunkiem nauczyciela twórczego p. Adriany Tokarskiej uczestnicy tworzyli swoje pierwsze origami płaskie.

Wiele jest prostych technik origami, zwłaszcza płaskich, które powoli wprowadzają dziecko     w bardziej złożone arkana składania papieru. Z malutkimi dziećmi zaczyna się od techniki jednego zgięcia, czyli złożenia koła na pół. Sztuka ładu i harmonii

Zajęcia takie mają za zadanie rozwijać, kształtować, odkrywać talenty, zdolności i zainteresowania dzieci. Zastosowanie na zajęciach w bibliotece sztuki origami płaskiego z koła pomaga stworzyć atmosferę aktywności twórczej, dokładności i precyzji manualnej, rozwija inicjatywę dziecka, motywuje do dalszej pracy i uczy dyscypliny.

Origami jest ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w czasie wakacji w bibliotece, uczy wytrwałości i cierpliwości, a także kształci kreatywne pomysły.

Uczestnicy warsztatów zachwyceni byli tą techniką, która nie raz zagości w ich bibliotekach.