Podróż z Czytającą Powiatową Lokomotywą

                                                                              Podróż z „Czytającą Powiatową Lokomotywą”

W dniach 3 – 10 czerwca 2017 r. rozpoczął się XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom  pod hasłem „CZYTANIE ZBLIŻA”.  
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Co roku, Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa kampanii czytania placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju.
Powiatowa Biblioteka Publiczna wspólnie z uczniami klasy II Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Klucz” rozpoczęła obchody Tygodnia Czytania Dzieciom w dniu 1 czerwca i wyruszyła z Czytającą Powiatową Lokomotywą ze stacji przy ul. Asnyka ulicami Kętrzyna do Starostwa Powiatowego,gdzie dzieci spotkały się z wicestarostą Michałem Krasińskim ,który rozpoczął XVI tydzień czytania dzieciom od czytania  „Lokomotywy” Juliana Tuwima.

Na trasie „przejazdu”dziecięcej lokomotywy napotkani mieszkańcy włączyli się w akcję czytania dzieciom czytając wiersze Julian Tuwima i otrzymując naklejki z hasłem tegorocznej akcji „Czytanie zbliża”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Następnie dziecięca lokomotywa „przejechała ”  ulicami miasta , gdzie które wyruszyła do kolejnych stacji na ul. Pocztowej 9,11,13 – do instytucji samorządowych , gdzie dyrektorzy Powiatowego Urzędu Pracy , Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie , Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej , Powiatowego Domu Kultury czytali dzieciom.

Dziecięca lokomotywa   ukończyła swój bieg na  stacji – Powiatowego Domu Kultury, gdzie odbyło się dalsze czytanie dzieciom przez pracowników domu kultury oraz wspólne zabawy dzieci .
Dziękujemy wszystkim samorządowcom , mieszkańcom za udział w tym wydarzeniu kulturalnym , a dzieciom opiekunom za udział i przygotowanie rekwizytów inspirowanych literaturą dziecięcą

Tydzień Czytania Dzieciom mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa stąd w powiatowej bibliotece odbędzie się w tym tygodniu czytanie dzieciom : Piceuerebooków Iwony Chmielewskiej oraz „Jabłka Pana Peabody`ego” Madonny.